Puslapiai

2011 m. balandžio 16 d., šeštadienis

...ir aš darau...

  Ką tik parašiau kelias mintis apie šiandieninę akciją DAROM. Akcijoje nedalyvavau, bet DARYTI galima ir kitaip, ir šiukšles kitokias rinkti. Prisiminęs laikus, kai tolimais 2007-aisiais su labai dideliu džiaugsmu fotografuodavau neįgaliesiems skirtas vietas užėmusius debilus vairuotojus ir rūpindavausi, kad jie neišvengtų pokalbių su tuometine LPEPT (Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyba), vieną pavakarę sustojau šalia vienos gatvių sankryžos Vilniaus mieste. Mano dėmesį patraukė daugybė automobilių sukančių į kairę. Iš pažiūros gal viskas ir gerai būtų, važiavo degant žaliai šviesai, rodė įspėjamuosius posūkio signalus, praleisdavo važiuojančius teisiai ir tik tada pasukdavo į kairę:


Viskas atrodė taip naturaliai, kad aš net suabejojau savimi, na, kad abejones išsklaidyti perėjau kelias gatves, kad galėčiau pamatyti vaizdą, kurį turėjo matyti į kairę pasiruošę sukti vairuotojai. Net atsikvėpiau, savimi abejojau be reikalo:


Dar kartą pasižiūrėjau į laikrodį, rodė dar tik po 18-os valandos, a, tiesa, napaminėjau, kad pro šią sankryžą ėjau po darbo, t.y. darbo dieną. Jei kas dar nesimokėte, ar jau nebemokate KET, priminsiu, kad nuotraukoje kelio ženklas 404 "Važiuoti tiesiai arba į dešinę" (čia tas mėlynas skritulėlis su rodyklėmis), kuris "Leidžiama važiuoti tik rodyklių kryptimis. Ženklas galioja toje važiuojamųjų dalių sankirtoje, prieš kurią jis pastatytas. Šio ženklo reikalavimai netaikomi maršrutiniam transportui" papildytas lentele 828 "Galiojimo laikas darbo dienomis", kuri "Nurodo laiką darbo dienomis, kada galioja kelio ženklas" konkrečiu atveju galiojimo laikas 16-19h. Mano negudriu supratimu darbo dienomis, nuo 16 iki 19 valandos, sukti į kairę paprastoms transporto priemonėms negalima. Tai matyt numatyt tam, kad piko metu, gana ankštoje sankryžoje susidarytų mažiau kamščių...

Na, išsišiepiau, susiradau kuprinėje fotoaparatą, grįžau į tą sankryžos vietą, kurioje mano dėmesį patrukė šie automobiliai... Oras buvo tikrai gražus, pavasariškas, pastoviniavau ten gal pusvalandį... Nepraėjau pro šalį ir senkančią dieną, vėl pasisukiojau ten gerą pusvalandį:


(atkreipkite dėmesį, kad net trijose iš paskutinių nuotraukų vairuotojai ne tik pažeidžia aukščiau minėto ženklo reikalavimus, bet dar ir kalba mobiliais telefonais, tiesa negaliu teigti, kad kalba, bet tikrai laiko prie ausų priglaudę kažką, kas primena mobiliuosius telefonus)
Na ir ką manote? Dvi pavakarės po gerą pusvalandį ir jau turiu dagiau nei šimto (taip, taip- šimto!!!) pažeidėjų nuotraukas. Bet tai bevertės pastangos, šiukšles reikia ne vien surinkti, bet ir pasirūpinti, kad jos patektų ten, kur joms ir vieta.Tarnybos, kuriai kadaise rašydavaus laiškus su "neįgaliųjų" nuotraukomis, pasirodo, kad jau nebėra, dabar ji vadinasi "Lietuvos kelių policijos tarnyba", parašiau laišką teiraudamasis kaip efektyviau būtų pranešti apie pastebėtus pranešimus. Operatyviai gavau malonų atsakymą:
  "Laba diena,
dabar elektroniniu būdu bus galima informuoti Policijos departamentą apie teisės pažeidimus - nelegalaus alkoholio gamybą ir prekybą, narkotinių medžiagų platinimą ar vartojimą, chuliganizmą, viešosios tvarkos pažeidimus bei kitas nusikalstamas veikas. Pareiškimus užpildyti ir juos išsiųsti gyventojai galės apsilankę interneto tinklalapyje https://ep.policija.lt."
Na mat kaip smagu, kadaise reikėdavo siųsti elektroninius laiškus, o dabar policija tuo pasirūpino ir galima pranešti apie negerus dalykus specialiame tinklapyje, o jei pranešinėsite ne anonimiškai o identifikuosite save, tai, kaip supratau, jūsų pranešimas bus tikrai išnagrinėtas, o jo nagrinėjimo eigą galėsite net stebėti...
Na, bet tai tebus atskiro įrašo tema, nuotraukų daug, dar neišsiunčiau, būtinai parašysiu kaip sekėsi.
Tikiuosi, kad su ta elektronine pranešimų sistema viskas bus gerai, nes norėčiau visus paraginti kiaurus metus rinkti tokias "šiukšles", na, bet apie tai kitame įraše...

  Beje, apie pažeidimus informavau ir įmones, kurių simbolika matosi ant kai kurių automobilių.

  Fotografuodamas šiuos pažeidėjus pastebėjau ir dar vieną dalyką. Čia apie moteris už vairo. Kas antras ar kas trečias vyriškis pastebėjo, kad yra fotografuojamas ir su išgąsčiu ar pasipiktinimu palydėdavo mane akimis į ką aš atsakydavau džiaugsmingai jam pamodamas. Moteriškės gi, kurių tikrai buvo nemaža dalis, nepastebėjo nė viena. Tai gal jos ir ženklo nepastebėjo? Galima būtų manyti, kad bent jau kai kurios moterys vairuoja žiopliau, vyrai, gal akiplėšiškiau...

2 komentarai:

rašykite lietuviškai, komentuokite atsakingai...
ačiū